Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
7,3985
EURO
9,0105
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GünayDın
İŞTE ORDU"DAKİ SEÇİM FORMÜLÜ ve AKP GERÇEĞİ
09 Mart 2009 Pazartesi 08:45

İŞTE ORDU"DAKİ SEÇİM FORMÜLÜ ve AKP GERÇEĞİ 

AKP"nin Ordu Belediye Meclisinde veya İl Genel Meclisinde kamu hizmeti verecek o çakma ekibi, görünce insan şöyle bir dalıp gidiyor.

AKP"liler, bu sefer işi çok sıkı tutuyorlar.. 

Ordu İl merkezindeki mahalli birimleri AKP"nin alma arzusu, isterik vaziyetteki ateşli bir hastalığa dönüşmüş.

 Bu hırsla, AKP Ordu ilindeki seçimleri alma işini kendi öz çocuklarına değil, sahneye eski kurtlardan kurulu ANAP"ların ekibine taşeron olarak ihale etmişler. 

AKP bu sefer, 2004 yılında yapılan mahalli seçimlerdeki Süleyman TOMAKİN fiyaskosuna düşmemek için, eski ANAP saflarından transfer ettiği kariyerli ve güler yüzlü bir mühendis hanımı, hem de Türkiye"de tek bir başkan aday olarak çıkardı… 

Hükümet ise, elindeki bütün maddi ve manevi imkânlarıyla Ordu"lu seçmenin üzerine bastırıyor.

 AKP, bu seçim için, üreticiye TMO imkânı yarattı ve peşinden TMO"nun tüm fındık borçlarını bir çırpıda kapattı.

Ordu il merkezindeki üreticilere trilyonlarca TL. ödeyenler bunun esnaf piyasasına da olumlu yansımasını bekliyorlar. Ve sonuçta tüm bu maddi desteklerin Ordu"da müşteri memnuniyeti olarak sandığa yansıyacağından çok eminler.. 

Ama, yinede ANAP ve diğer siyasi partilerden gelerek, AKP saflarında seçimlere giren bu eski kurt politikacılar hakkında tereddütler, dedikodular var.

Ordu ili küçük bir kent olduğu için herkes birbirini iyi tanır ve bilir, o yüzden 10-15 sene boyunca, Ordu"da Belediyecilik ve yöneticilik yapmış bu klasik tiplerin zihniyetleri, çapları ve duruşları da eskiden beri herkes tarafından bilinir. 

Geçmişte ve 2004 yılında yapılan mahalli seçimlerde, başka partilerde görev yapan bu deneyimli siyasiler, sanki Ordu bazında bunlardan başka yetişkin ve memlekete hizmete soyunan kimseler yokmuş gibi, yeni heyecanlı ve hevesli gençlerin önüne adeta set çektiler.

Bu eski profesyonel siyasiler, Ordu halkı fırsat verirse; çadır tiyatrocuları gibi, oynadıkları oyuna ve soyundukları role göre kılıktan kılığa girebilen üstün yetenekleri sayesinde, yine o bilmiş tavırları ile çeşitli bahaneler üreterek bir beş sene daha koltukları ve makamları pişkince işgal edecekler. 

Ne zamanki bu eski tipleri, Ordu halkı dışlarsa ve seçim sandığında derslerini verirse, belki o zaman bu siyasi arenayı gençlere bırakırlar, yoksa ölene kadar bunlarla yola devam edilecek. 

Ordu"lular, sanırım, Belediye Başkanı ve yardımcıları olarak, geçmişte 10 sene görev yaptıkları yıllarda şehrin imarını, yeşil dokusunu, nüfus yoğunluğunu, otopark sorunlarını gözetmeden, sırf Belediyeye gelir getirmek için il merkezimizi katledenleri unutmamıştır. 

Başımıza Belediye başkanı olmak isteyen AKP"nin bu ekibi, bir bankada açılan ve ne olduğu belli olmayan hesaplara ruhsat adı altında milyarları yatıran tüm bina sahiplerine bir iki kat inşaat izni vererek sefer tası gibi üst üste yığılan beton katlara insanımızı sıkıştıran zihniyettir.

Böyle bir anlayışın,Ordu"ya ve Ordu"lulara ne kadar dürüst ve şeffaf hizmet vereceği de tartışmalıdır.

 Ayrıca, AKP saflarında yeniden Belediye başkan adayı, Belediye Meclisi ve İl genel Meclisi adayı olarak karşısına çıkan bu ekip, şimdiki mal varlıklarını ve banka hesaplarını kamuoyuna dürüstçe açıklamalılar. 

Dost acı söyler, ama yoksa, müflislikleri dedikodu malzemesi olan ve siyasi rantiyecilikleri bilinen, yıpranmış bir takım insanlarla, yola çıkmayı, umarım, Sayın Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN"da , hiç mi hiç istemezdi, ama , bir kere bu tip virüs bünyeye girdimi , hastalığa ve sonucuna da hep birlikte katlanacağız... 

Bu seçimde yepyeni ve yıpranmamış, bir Belediye Başkan adayı ve meclis üyeleri çıkamaması yüzünden, Ordu"lu vatandaş mecburen klasik birini seçerek yukarıdakilere bir mesaj verecek.

Ankara"dakiler kendi yoluna, Ordu"lu kendi yoluna devam edecek, görünen tablo bu…

seyit torun ne yaptı diyene
bucaktan
seyit torun ne yapmış ben bahar hanımı tanıyorum özellikle ailesini bahar hanımın orduya katkısı olmazdı seyit torun bazı şeyleri yaptı hepsinide bianda yapcak diye birşey yok artı bu hizmetleri ödenek flan hükemet partisinden ödenek flan almayarak yaptı kaçyıldır bülbül deresini kim yaptı ordunun meydanına hiçbirşey yapılmamış gözleriniz kör herhalde ilk adım projesini başkasımı yaptı turizm diyorsun mavidünya plajını kirası nereye geliyor biliyormusun boztepe diyorsun teleferik açcak adam tutturmuşlar şu yapılmadı bu yapılmadı sankiçok övdüğünüz bahar hanım bunları yapcaktı bahar hanıma kendi ailesinden oy çıkmadı adam hizmet için seyit beye verdim aldınız %35 oyda akp üyesi akp yandaşı gerçek ordu halkı oyunu seyit beyden kullandı kıskanlar çatlasın...
01 Nisan 2009 Çarşamba 12:01
SEYİT TORUN NE YAPTI?
ÇETİN KARADENİZ
S.Torun'un ne yaptığını araştırıyorum ama hep söylenen bülbül deresi, bir iki park... 5 senede yapa yapa bunu mu yapmış, yazın tatile geldiğimde eskisinden farklı bir şey göremiyorum. Ordu'da toplu ulaşım yok, Ordu'nun geniş bir caddesi, bulvarı yok, Transit yol hala şehri göbeğinden boydan boya geçiyor. Ordunun çok katlı otoparkı yok, Kültür merkezi yok, Kirli-Su arıtma tesisi yok, Katı atık imha tesisi yok, Tıbbi atık imha tesisi yok, Toplu konut projesi yok, Ordu belediyesini yaptığı bir okulu, hastanesi, polikliniği yok, Gezici sağlık ekibi yok, Meslek edindirme kursları yok, Ordulular için fındığa alternatif gelir kaynakları araştırması yok, Ordu ilinin turizmine bir katkısı yok, Upuzun sahili var bir tane belediye plajı, kampingi yok, Doğru dürüst asfalt yolu yok. Şehir içinde doğru dürüst trafik ışıklandırması yok, Şehir içi trafik akışı ise tam bir alem... Ordu şehri ile ilgili tanıtımı yok, Orduspor'a desteği yok, Spora desteği yok, Doğru dürüst şehirleşme planı yok, Yemyeşil olması gereken şehir, Boztepeden bakıldığında diğer tüm iller gibi beton yığınına dönmüş... Ben Ordu'da yapılan birşey göremiyorum...
31 Mart 2009 Salı 23:48
kıskananlar çatlasın
bucaktan
bu seyit başkanı neyini sevmiyorsunuz anlamadım halen 5 yıl daha kaybetmek mi yazmışlar seyit başkan hizmetse hizmetin kralını yaptı bülbül dereseni bunca kim yaptı yenü fidangör kimin zamanında yapıldı sahile gittiğinde çay içilcek yer yoktu ilk adım anıtı gibi harika proje yaptı yeni sahile parklar flan yapıldı boztepeye telefeik dikecek daha ne istiyorsunuz gözönüz doysun tutmuşlar bahar hanım bahar hanım seçilse orduya hiçbir katkısı olmazdı kimse kimseyi kandırmasın halkta zaten ezici üstünlükle % 53 seyit başkanı başkan seçti...
31 Mart 2009 Salı 11:38
yandaşlar hüsran a uğradı
erdem akbaş
orduda 1977 li yılardan beri ne zaman hükümetlerle belediyeler aynı partiden oldu.. 2*5 bakanla orduya yatırım yapamayan akp ve onun yandaşları baladiyeyi alda nolcakki.... hadi ordu öğle giresun damı aynımı...halk dayatmalara her zaman ters teper bu sonuç orduda ordu lunun karakterli duruşunu göstermiştir...... kanal 52 ve orduda yandaş olanlar ordu için değil kendileri için yayın yaptılar yazıkkkkkk...ordulunun medyası olmak vcarken onun bunun adamı oldular... onlar yüzde 39 aldılar işin garipi torun un oyunu rekor seniyede arttırmasıdır... ordudaki en yüksek oy deyit toruna gitii plakayı buldu yüzde 52 başarılar başkan
30 Mart 2009 Pazartesi 18:45
Bir 5 yıl daha kaybetmek mi?
Ali Toprak
Ordulular 5 yılda neler kaybettiğini iyi biliyor. %1 lik siyasi desteğe sahip bir başkanın vizyonu bu kadar olur. Umarım gülen yüz polemiği ile bir 5 yıl daha boşa gitmez ve bir karadeniz kasabası olmaktan öteye çağdaş bir kent yaratacak vizyonu olanları seçeriz.
17 Mart 2009 Salı 17:49
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi