Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
17.2347
EURO
17.5304
IMKB
0.00
Hava Durumu
İşçiden "Sendikacı"ya ders gibi
Sendikaların yapmadığı işleri biz dernek olarak yapıyoruz. Eğlenceler, seminerler, panel, gezi vs. sosyal etkinlikler ve işçilerimiz arasında çalışma grupları oluşturarak işçileri bir çatı altında toplayıp sosyalleştiriyoruz. Ekmek kavgası peşinde olan iş
29 Nisan 2010 Perşembe 06:53

Belediye-İş Ordu Şube Başkanı Selim Yöndem, ziyaret sonrası yaptığı konuşmasında, “Benim görüşüm işçilerin derneği olmaz, sendikası olur. Ben İşçi derneğini siyasi bir organizasyon sanmıştım. Ama öyle değilmiş, sizler iyi niyetle örgütlenmişsiniz” deyince

İşçi Derneği Başkanı Özen'den ders gibi cevabını da böyle aldı

“İşçinin ayrımı gayrımı olmaz. İşçi nereye giderse gitsin işçidir.
Sendikaların yapmadığı işleri biz dernek olarak yapıyoruz.
Eğlenceler, seminerler, panel, gezi vs. sosyal etkinlikler ve işçilerimiz arasında çalışma grupları oluşturarak işçileri bir çatı altında toplayıp sosyalleştiriyoruz. Ekmek kavgası peşinde olan işçilerin de eğlenmeye ve etkinlik yaymaya hakları var biz bunları onlara sunuyoruz. Ayrıca işçilerimiz ve işverenleri haklarını öğrenmeleri için panel ve toplantılar düzenleyerek hak ve hukuklarını öğretiyor yol gösteriyoruz. Siz sendikalar bizim büyüğümüzsünüz, çoğu zaman bir ve beraber hareket edeceğiz. Amacımız bir çatı altında olmak”
 
Sevgili Okurlar Sizce hangisi haklı?
Birinin " Dünyadan haberi yok (!?), diğerinin ise kesinti alacak kurumu"
 
İşçiden "Sendikacı"ya  ders gibi
Ordu İşçi Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye-İş Ordu Şube Başkanı Selim Yöndemi makamında ziyaret etti.

Yöndem, ziyaret sonrası yaptığı konuşmasında, “Benim görüşüm işçilerin derneği olmaz, sendikası olur. Ben İşçi derneğini siyasi bir organizasyon sanmıştım. Ama öyle değilmiş, sizler iyi niyetle örgütlenmişsiniz” dedi.
 
Sendika ve sendikalaşma hakkında bilgiler ve örnekler veren Yöndem, “ Sendikanın siyasisi olmamalı, sendika siyasi görüşünü dışarıda bırakmalıdır” diyerek sözlerini bitirdi.
 
İşçi Derneği Başkanı Özen ise “İşçinin ayrımı gayrımı olmaz. İşçi nereye giderse gitsin işçidir. Sendikaların yapmadığı işleri biz dernek olarak yapıyoruz. Eğlenceler, seminerler, panel, gezi vs. sosyal etkinlikler ve işçilerimiz arasında çalışma grupları oluşturarak işçileri bir çatı altında toplayıp sosyalleştiriyoruz. Ekmek kavgası peşinde olan işçilerin de eğlenmeye ve etkinlik yaymaya hakları var biz bunları onlara sunuyoruz. Ayrıca işçilerimiz ve işverenleri haklarını öğrenmeleri için panel ve toplantılar düzenleyerek hak ve hukuklarını öğretiyor yol gösteriyoruz. Siz sendikalar bizim büyüğümüzsünüz, çoğu zaman bir ve beraber hareket edeceğiz. Amacımız bir çatı altında olmak” dedi.
 
Özen, derneğin kuruluş aşamaları ve üyeleri hakkında da bilgiler verdi.
 
AMAÇ; KÜLTÜREL, SOSYAL VE BİREYSEL
 
İşçi Derneği Denetleme Kurulu Üyesi Muhsin Tomakin ise konuşmasında, “ İşçi Derneği olarak sendika gibi olamayız, olmaya da çalışmıyoruz. Amacımız kültürel, sosyal ve bireyseldir. İşçinin her anda yaşayacağı sorunları dernek bünyesinde ne yapabiliriz ve nasıl aşabiliriz konularında yardımcı olmaktır.”
 


ne oldu zorunamı gitti
ne oldu zorunamı gitti
ne oldu zorunamı gitti. Paraları balya etmek iyi ama birileri sizi teşhir ettimi adı tıngırtı oluyor diiilmi? İşçi başına belediyelerden aldığınız parayı açıklayında göreün sizi halkınız. İşçiniz... sarı sendikacılar siziiiii..... bedavacılar siziiii. İşçi sırtından hemiiiiiii....
24 Mayıs 2010 Pazartesi 21:16
...
yasiin
işiniz gücünüz tıngırtı gazeteciyiz diye geçiyosunuz gündemde ne varmış sorun neymiş umrunuzda bile değil
24 Mayıs 2010 Pazartesi 15:34
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi