Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
19.0128
EURO
20.7054
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bodur'dan TFF' a itiraz
Orduspor Başkanı'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi TFF Genel Kurulu'nun durdurulması için mahkemeye başvuru.
17 Ocak 2008 Perşembe 03:32
Orduspor Başkanı'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi TFF Genel Kurulu'nun durdurulması için mahkemeye başvuru.

Orduspor Başkanı Şükrü Bodur ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Kurul Delegesi Bülent Nuri Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 4 kişi, Şişli Sulh Hukuk Mahkemelerine ayrı ayrı başvurarak, TFF Genel Kurulunun tedbiren durdurulmasını talep etti. Şişli Sulh Hukuk Mahkemelerine verilen "ihtiyati tedbir" istemli aynı içerikli 4 ayrı dilekçede, Lütfi Arıboğan, Yunus Egemenoğlu, Kamil Dizdar ve Türkiye Futbol Federasyonu "karşı taraf" olarak yer aldı. Dilekçede, Arıboğan, Egemenoğlu ve Dizdar'ın, Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından, "5719 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkındaki Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un geçici 1. maddesi gereğince, TFF Genel Kurulunu toplamak üzere görevlendirildiği hatırlatıldı.

Dilekçede şöyle denildi: "Karşı taraf son derece kısıtlı bir sürede, 9 Ocak 2008'e kadar, Yönetim Kurulu Kararı alınması da şart edilen Delege Belirlemesi hususunun kendilerine bildirilmesini talep etmektedir. O halde süre kısıtlı olarak bile değil, sırf imkansızlık hali yaratan bir durum olarak sınırlandırılmış ve bir manada Genel Kurul'a katılım imkansızlaştırılmıştır. Kimi kulüplere henüz ulaşmamış tebligata konu gazete ilanı ancak 6 Ocak Pazar günü yapılmış ve bu anlamda 9 Ocak 2008 tarihine kadar istenenleri üstelik TFF Olağan Genel Kurulu Düzenleme Kurulunun eline geçecek şekilde ulaştırabilmek imkansızlaştırılmıştır"

"Delegeleri olmayan, hatta mahkeme kararına göre divanı da olmayan, neticede iptale mahkum bir Genel Kurula gidildiği" iddia edilen dilekçede, Genel Kurul toplantısının tedbiren durdurulması istendi. Orduspor Kulübü Başkanı Şükrü Bodur'un yaptığı başvuruyu değerlendiren Şişli 2. Sulh Hukuk Mahkemesi, "yetkisizlik" kararı vererek dosyayı Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne gönderdi.
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi