Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
19.0128
EURO
20.7054
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Havaalanında HavaAlışın Belgesi mi!?
ÇEVRE HAVAALANLARININ TRAFİĞİNE OLABİLECEK ETKİLERİ, TALEP YETERSİZLİĞİ VE YAPIM MALİYETİ BOYUTLARIYLA TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLEREK REVİZE EDİLECEKMİŞ VE ETÜT SONUÇLARININ ULAŞTIRMA BAKANLIĞI TARAFINDAN UYGUN BULUNMASI HALİNDE PROJE BAŞLATILABİLDİKTEN SONRA"
06 Şubat 2011 Pazar 11:47

 

 

‘‘ ÇEVRE HAVAALANLARININ TRAFİĞİNE OLABİLECEK ETKİLERİ, TALEP YETERSİZLİĞİ VE YAPIM MALİYETİ BOYUTLARIYLA TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLEREK REVİZE EDİLECEKMİŞ VE ETÜT SONUÇLARININ ULAŞTIRMA BAKANLIĞI TARAFINDAN UYGUN BULUNMASI HALİNDE PROJE BAŞLATILABİLDİKTEN SONRA" YAPILACAKMIŞ.

Havaalanında HavaAlışın Belgesi mi !?

Akşama sabaha başlandı başlanıyor diye bekliyorduk.

Biz de eller gibi kendi havaalanımızdan uçacaktık.

Ne zaman MHP'li vekilimiz Rıdvan Yalçın gerçeği gözümüzün önüne koydu, gördük ki şimdilik hava var. Alan ise ‘‘ÇEVRE HAVAALANLARININ TRAFİĞİNE OLABİLECEK ETKİLERİ, TALEP YETERSİZLİĞİ VE YAPIM MALİYETİ BOYUTLARIYLA TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLEREK REVİZE EDİLECEKMİŞ VE ETÜT SONUÇLARININ ULAŞTIRMA BAKANLIĞI TARAFINDAN UYGUN BULUNMASI HALİNDE PROJE BAŞLATILABİLDİKTEN SONRA" YAPILACAKMIŞ.

13 Ocak 2011 tarihli ve 27817 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan 2011 Yılı Yatırım Programında Ordu-Giresun havaalanı için dipnotta böyle deniyor.

Bu yüzden proje için toplam 2 Bin TL ayrılmış.

Rıdvan Yalçın bu durumu önceki gün meclis kürsüsünde de dile getirdi. İktidar milletvekilleri ise bir problem olmadığını belirtiyorlar.

OrduVole Ekibi  olarak ilaveten biz de soruyoruz.

Madem bir problem yok.

Söz konusu Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı’nın ekinde yer alan dipnotta belirtilen;

ÇEVRE HAVAALANLARININ TRAFİĞİNE OLABİLECEK ETKİLERİ GÖZDEN GEÇİRİLDİ Mİ? (Böyle bir ibarenin resmi bir belgede yer alması Giresun ve Ordu için üzücü. Çünkü bu ifade bir anlamda Samsun ve Trabzon lobilerinin aşılamadığının resmi itirafıdır.)

TALEP YETERLİ Mİ?

YAPIM MALİYETİ GÖZDEN GEÇİRİLDİ Mİ? (2 bin TL yeterli mi?)

VE ETÜT SONUÇLARI ULAŞTIRMA BAKANLIĞINCA UYGUN GÖRÜLDÜ MÜ?

Umuyoruz ki iktidar vekillerinin bir bildikleri ve verecek cevapları vardır.

Çünkü Sayın Rıdvan Yalçın’ın gündeme getirdiği gerçeğin belgesini gördüğümüzden itibaren sadece problem yok demek bizim için artık bir anlam ifade etmiyor.

Önemli Not: MHP millet vekili  Rıdvan yalçın bu önemli sorunu gündemimize taşımak için gayret gösterirken Sevgili CHP Milletvekilimizde Mecliste çok konuşmaktan  "Dil Fıtığı"  olsa gerek ki hala bu konuda bir açıklamada bulunmamıştır. Sayın CHP Büyüklerimize ve Dostlarımıza hatırlatırız  !!!? ... 

hava alanı
ekrem türkmen
sevgili ordulular yıllardır aynı hikaye ne işin var senin hava alanıyla biraz daha soyulmak istiyorsun her halde gerci havada soyulmakta zevk verir birilerine SEVGİLİ ORDULU HEMŞERİLERİM hava alanı projesi bence tüketime dayalı sistem onun yerine üretime dayalı projelerle devletin kapısını calmak lazım ne işin var senin hava alanıyla daha köylerine katırla cıkamıyorsun yol iste elektirik iste su iste milenyum cagında derelerden rafine edilmemiş su icen halkımız var memlekette bırakın kapitalisler icatlarını kullanıp onları zengin etme kac para hava alanı projen carşambada var trabuzonda var ne hareketlisin daha tüccardan aldıgın paraların faizini ödeyemedin neler oluyor halkı hava alanı projesiyle ganyana getirmek isteyen kurnazları görün artık bırakın daha fazla kendinizi soydurmayın hastane iste fabrika iste bir sürü yaylalarımız var oralar icin teşvik iste hayvancılık ,icin kredi iste havalanı projesinde yol bulacak kurnazlarıda unutma oradaki rantları kullanmak isteyen kurnazlara yol verme sevgiler biraz olsun uyandırmakta vatandaşlık görevimiz uyan ordu halkım uyan sevgiler yorgundeve ekrem türkmen
17 Ağustos 2012 Cuma 16:14
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi