Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
19.0422
EURO
20.7258
IMKB
0.00
Hava Durumu
Başkan Sel Felaketinde Suçluyu Buldu
Başkan Torun “Tüm uyarılarımıza rağmen kentimizi çevreleyen derelere vatandaşlarımızın atmış olduğu çöpler (soba, otomobil lastiği, yatak, karyola, beyaz eşya hurdaları vb.) bu derelerin akışını engellediği için bazı bölgelere su basmasına neden olmuştur
20 Ağustos 2011 Cumartesi 07:50

Başkan Torun Sel Felaketinde suçluyu buldu... 


Dere Yataklarının İçine Ev yapma/Bina yapma izni verenler değilde soba, otomobil lastiği, yatak, karyola, beyaz eşya hurdaları vb Orduyu "Sele boğmuş"

19634

 

İlahi Başkanım Siz çok yaşayın emi...      

Ordunun Esas Felaketi Melet ırmağına Sel gelmesidir.

Eğer Melet'e Sel gelirde Çöplüğü dağıtırsa Ordulular en az 30 Yıl denizde Çöplerle yüzer...

 

Ve Ordu Artık Sahillerine Dalga değil hegün Çöp vuran bir Kent olur..      

Umarım ve dilerimki, Melet Irmağı Taşmasın                   OKG

Sağdaki Resim İmam Hatipten Devlet hastanesine giden yokuşta çekildi... Dere yatağımı Taştı burda?! 

Alt Yapı Özensiz yapılınca böyle oluyor...

Bu Resimlerden Arşivimizde o kadar var ki, ordu adına kaygı duyduk iyice!!!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.196934670370780.52227.122767587787489... “Tüm uyarılarımıza rağmen kentimizi çevreleyen derelere vatandaşlarımızın atmış olduğu çöpler (soba, otomobil lastiği, yatak, karyola, beyaz eşya hurdaları vb.)  bu derelerin akışını engellediği için bazı bölgelere su basmasına neden olmuştur. Her şeye rağmen Ordu Belediyesi kentin bu felaketi en az zararla atlatabilmesi için yoğun bir çalışma göstermektedir” dedi.  

Ordu Doğal Afetle Mücadele Ediyor…  

http://www.ordu.bel.tr/oku-2494-ordu_dogal_afetle_mucadele_ediyor%85.html

Ordu Belediyesi ekipleri yağmurun şiddetini arttırmaya başladığı gece saat 02.00’dan itibaren kentin hasas noktalarında ve ana arterlerinde çalışmalarını aralıksız  sürdürüyor. 


Olumsuz hava şartlarınına karşı yoğun bir mücadele veren ekiplerin çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı Seyit Torun “Şu anda kentimizde olağan üstü bir durum söz konusu. Ordu Belediyesi bu olumsuzluğu asgariye indirmek için ekipleriyle elbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor” dedi. 
    
Başkan Torun Ordu Belediyesi olarak yağmur sularının tahliyesini sağlayan kent içi kanalların kapasitesini iki, yer yer üç katına çıkarmış olsakta öngörülemeyen bu yağmur kentin belirli bölgelerinde sorun yaşanmasına sebep olmuştur. 
Kent Merkezinin özellikle Saray, Aziziye, Selimiye ve Zaferi milli Mahallelerimizden gelen derelerin tehdidi altında olduğunu söyleyen Başkan Torun aldığımız önlemler sonucunda yaşanan bu doğal afet daha ileri boyutlara ulaşmamış en azından can kaybı gibi üzücü olaylar yaşanmamıştır. Ancak ana su borularında,işyerleri ve evlerde önemli maddi hasarlar meydana gelmiştir. Selden zarar gören vatandaşlarımızın zarar ve ziyanları komisyon tarafından tespit edilip karşılanacaktır. 
Başkan Torun “Tüm uyarılarımıza rağmen kentimizi çevreleyen derelere vatandaşlarımızın atmış olduğu çöpler (soba, otomobil lastiği, yatak, karyola, beyaz eşya hurdaları vb.)  bu derelerin akışını engellediği için bazı bölgelere su basmasına neden olmuştur. Her şeye rağmen Ordu Belediyesi kentin bu felaketti en az zararla atlatabilmesi için yoğun bir çalışma göstermektedir” dedi. 
Belediye Başkanı Seyit Torun Kentin yaşadığı sel felaketinde bizleri yalnız bırakmayarak yardımlarını esirgemeyen  Giresun, Perşembe,Gölköy. Ünye ve Fatsa Belediyelerine teşekkür ediyorum.dedi

 

 

 

sel bitti izi kaldı
fatih çalışkan
ya bu olayda bile siyasi prim yapmaya çalışanlar var. biz sel mağdurları başkanı değil belediyenin tüzel kişiliğini eleştiriyoruz. seyit gider ahmet gelir. mesele bu değil. mesele ordunun kentleşememesi ve köy görünümünden kurtulamamasıdır. yeni yapılan cadde ve sokaklarda bile iki araç yan yana gidemezken alt yapı malum halen belediyeyi övüyorsunuz bize. kardeşim iki gündür suyumuz yok. ama kızdığımız şey bir bilgi verilmeyişi
21 Ağustos 2011 Pazar 02:15
Tedbir mi almışlar
Hüseyin Demir
Belediye Tedbir almışta. Mesela ne yapmış...!- Sehrin ana suyu patlamış 1 gün su verilemedi.'- Resimlerde ve Videolarda TV lerde izlediğimiz kadarı ile orduda Suyun tahribat yağmadığı bi mahalle kalmamış 3- Belediye başkanının kendi sitesinde bile Su basan yerledre resmi yok, Sayın Valimize bakın birde. taaa geceden resmi var sokaklarda sel yerlerinde.4- Eskifidangörde dukkanlar su altında- Garajların yanındaki ismet pasa caddesi su altında - Cumhuriyet -Bucak - Akyazı Durugöl mah su altında... kısacası. belediye hangi onlemi nerede almış... İmam hatipin ordaki Umut hastanesi bile su altında kaldı...Vali beyi tebrik ediyoruz. seli önleyemezdi ama önlemlerini aldı. Partizanlık yapmayalım lütfen...
20 Ağustos 2011 Cumartesi 11:40
METOROLOJİ MÜDÜRÜ; FELAKETİ BELEDİYE ÖNLEDİ
Ahmet
YORUMSUZ....YORUMSUZ....YORUMSUZ.... METOROLOJİ MÜDÜRÜ; FELAKETİ BELEDİYE ÖNLEDİ Ordu’da yaşanan tarihi sel baskını sonrası açıklamalarda bulunan Meteoroloji İl Müdürü Şükrü Koç “Daha büyük bir felaketi belediyenin almış olduğu tedbirler önlemiştir”dedi. Altaş TV’ye konuşan Koç,”Ordu tarihinin sel baskınını yaşamıştır.Bu yağmuru bekliyorduk. 13 Ağustos tarihinde konuya ilişkin belediyeyi uyardık. Belediye su ve sel baskını öncesi ne tedbir gerekiyorsa aldı. Sel ve su baskınlarında yapılabilecek üç çalışma vardır. Su basmadan, su baskını sırasında ve su bastıktan sonra. Belediye su baskınında önce gerekli tedbirleri almamış olsaydı daha büyük bir felaket yaşanabilirdi”şeklinde konuştu.
20 Ağustos 2011 Cumartesi 10:29
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi