Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.8089
EURO
20.3325
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldız: "19 Mayıs bu toprakların dirilişidir"
19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla andığımız ve geleceğimiz olan gençlerimizin bayramıdır. Atatürk'ün Gençliğe Hitabı ve Cumhuriyet'i Türk gençliğine emanet etmesi, gelecek kuşaklara inancının ve güveninin göstergesidir. Ülkemizi daha
19 Mayıs 2012 Cumartesi 10:32

CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yıldız: "19 Mayıs bu toprakların dirilişidir"

http://idrisyildiz.com/haberdetay.php?id=271

Yıldız mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs bir başkaldırışın ilk adımlarının atıldığı tarihtir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasıyla birlikte, özgürlük ve milli egemenlik ateşinin yakıldığı tarihtir. Bu nedenle Türkiye'de yaşayan her bireyin özümsemesi gereken bir gündür.

19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla andığımız ve geleceğimiz olan gençlerimizin bayramıdır. Atatürk'ün Gençliğe Hitabı ve Cumhuriyet'i Türk gençliğine emanet etmesi, gelecek kuşaklara inancının ve güveninin göstergesidir. Ülkemizi daha ileri seviyelere götürecek, Atatürk ilkelerine ve onun eserlerine sahip çıkacak olan bugünkü Türk gençliğidir. Dileğimiz odur ki; Türk Gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da, kendisine armağan olan bayramı kendisine yakışan şekilde coşkuyla ve Atatürk'ün kendilerine olan inanç ve beklentilerinin farkında olarak kutlar ve dahası bu inanç ve beklentiler doğrultusunda hareket ederler.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk ulusunun bağımsızlığının simgesi olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan toprakları için canını seve seve feda eden tüm vatan kahramanlarını saygıyla anıyorum.

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi