Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.6396
EURO
19.6433
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toprak Koruma Kurulu Toplandı
ÇİFTÇİ, “Çatalpınar ilçemizin Göller beldesinde, bir maden firması tarafından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından kamu yararı kararı alınmış madencilik faaliyetleri kapsamında mermer faaliyetinde bulunma talebi oldu. Ordu’da mermer madeni ender
31 Ekim 2013 Perşembe 08:03

19.07.2005 tarih ve 25880 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak 15.12.2005 tarih ve 26024 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu Uygulama Yönetmeliği gereğince oluşturulan Toprak Koruma Kurulu, Vali Kenan ÇİFTÇİ başkanlığında toplandı.

 

Toprak Koruma Kurulu Toplandı

 

 

Toplantıda, Fatsa ilçesinde Konakbaşı ve Taşlıca mahalleleri sınırları içerisindeki mevcut Organize Sanayi Bölgesinin güney kısmında yer alan ve Fatsa Organize Sanayi Bölgesine ilave edilmesi planlanan 93,46 hektarlık alanın durumu ile Çatalpınar ilçesi Göller beldesi Saklı mahallesi sınırları içerisinde yer alan 3,98 hektar alanda mermer madeni çıkarılması amaçlı arazi kullanım izin talepleri değerlendirildi.

 

Ordu’da mermer madenine ender rastlandığını ifade eden Vali Kenan ÇİFTÇİ, “Çatalpınar ilçemizin Göller beldesinde, bir maden firması tarafından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından kamu yararı kararı alınmış madencilik faaliyetleri kapsamında mermer faaliyetinde bulunma talebi oldu. Ordu’da mermer madeni ender rastlanan madenlerin birisidir. Bu madenin değerlendirilip, Ordu ekonomisine kazandırılması faydalı olacaktır” diye konuştu.

 

Arazilerin genel durumları hakkında kurul üyelerine bilgi verilmesi ve yapılan müzakereden sonra oyçokluğu ile arazilerin talep edilen amaç doğrultusunda kullanılmasının uygun olacağına karar verildi.

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi