Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.6357
EURO
19.5421
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HEY! ORDU İLİNDE FUTBOL ÖLÜYOR
Bir takım düşününki, iki günde imkansızlıklar içinde üç maça çıkmak için koşsun çabalasın, sonrada il özel idaresinin eli ile kendine 2 bin lira verilsin, bununla takım ol denilsin. Havadan milyarları birilerinin himmeti ile bu ilde eğilmeden büzülmeden
15 Kasım 2013 Cuma 10:30

HEY!

ORDU İLİNDE FUTBOL ÖLÜYOR

Belediyenin de, vilayetinde, Milli Eğitiminin de, siyasetinde, iktidarında bunda büyük , çok büyük suçu günahı var. Her işe, her kar edecek, içinde avantası olacak işlere çare bulanlar bu ilin sporu, sporu yapacağı alanı, nedense geleceğini kurduğumuz gençleri düşündüğü de yok.

İşte duru göl, işte oradaki içler acısı durumlar.

Palavradan konuşmanın Ordu futboluna ne faydası var nede bu gençlere tabandan destek…

Kulüpler kalmadı zaten, tek tek kilit vurdular kapılarına, güçlü devlet güçlü siyasette en güçsüz günleri yaşayan sporun Ordudaki bu anları tam filmlere konu olacak durumda. Bir takım düşününki, iki günde imkansızlıklar içinde üç maça çıkmak için koşsun çabalasın, sonrada il özel idaresinin eli ile kendine 2 bin lira verilsin, bununla takım ol denilsin.

Havadan milyarları birilerinin himmeti ile bu ilde eğilmeden büzülmeden götürenlere bakınca, bu Ordu bunlara müstahak mı diyorum. Eğitim ayağı ile çocuklara nefes alma, yeteneklerini sergileme imkanı verecek ortamı bulunduklara makamın hakkını vererek yerine getiremeyenlerin, büyük şehrin bu un ufak olmuş sporunu ne vereceklerinin dibi kara bir kuyu…

Arkadaşlar, birkaç takım, birde Ordu spor. Ordu sporunda ilindeki yaptığının ne vereceği de kısıtlı, akademi liginde olamayacak her hangi bir takımın Ordu ve Ordu spora verebileceği de belli çizgi içinde olmuştur.

Bunun için bizlerin uğraşı kadar dışarıdan gazel okuyanların neleri söylediği de aslında önemli. Ortak olan, gençlerin yarınları ise o yarınlara ne vereceği belli olması gereken koltuk sahipleri de çok önemli..

Büyük olacak şehre cüce düşünce olursa koltukta oturmuş , o zaman ne sen konuş ne ben yazayım.

Sporunda, gençlerinde gelecek hayallerine el-fatiha….

SAYI"Ö"
KÖKSAL
Asla yazımda bir şey yok, son iki satıra ise bilerek o cümleleri koydum. Hassasiyetinize teşekkür ederim,Ama biz eğer büyük şehir hayali kurarken Ankara dan koltuga oturacak isim cüce olursa, seçim nutkundan başka sahibi olmaz Ordu futbolunun. Sevgili"Ö" gazel sözüne takıldınsa, sürekli bir yorum tenkit oluyorya iyi yada kötü, onlara bile saygılı lunması lazım.Size teşekkür ederim...Uyarınız için.
15 Kasım 2013 Cuma 19:25
TERCÜMAN
Ö
Sayın KÖKSAL yazılarını ve yazılarına yapılan yorumlrı hemen hemen takip eden bir ORDU KENT GAZETESİ okuyucusuyum.Bu satırları okuduktan sonra sanki sen iyimi yazmışsın diyenler olacak ancak benim merak ettiğim;bu yazınızı yazıp sayfayı hazırlayanlara verdiğinizden sonramı bu hale geldiği.Sanki yabancı dili zayıf olan birisininin çevirisi gibi.Böyle bir yazım şekli olmamalı.Bu acaba sizin yabancı dil öğretmenliğinizdenmi kaynaklanıyor. Sizden kamu oyu adına ricam yazdığınızı baskıya vermeden ne olur bir kontrol edip yazım kurallarına,imlasına bir bakmanız.Bu yazınızın genel manasına ,anlatmak istediğinize diyeceğim yok,zizin görüşünüzdür buna saygı göstermek gerekir. Beni bagışla ama sondan ikinci satırı GÜZEL TÜRKÇEMİZE yakıştırabiliyormusun.Selam ve saygılarımla.
15 Kasım 2013 Cuma 16:39
ali taç
Eeee ben yazarken ciddiye almıyordunuz,oyuncu yetiştirme olayında yıllardır başarı olmayınca, milleti bu işten sogdurdunuz,üstüne üstlük sayın başkanınız akademi ligine girmeyince durum ortada.Günaydın sayın hocam.
15 Kasım 2013 Cuma 16:08
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi