Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
19.0421
EURO
20.7824
IMKB
0.00
Hava Durumu
Üstüntaş Ödülleri Belli Oldu
Harun Baran’ın yazdığı “Kadınlığın Sessiz Düeti” adlı oyun ödüle layık görüldü. Seçici kurul, Onur Bilen’in yazdığı “Yangınlar Denizi” ve Özlem Güven’in yazdığı “Yeter” adlı oyunları ise, övgüye değer buldu.
17 Mayıs 2014 Cumartesi 09:41

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBKT) Eski Genel Sanat Yönetmeni Aydın Üstüntaş adına her yıl düzenlenen “Geleneksel Anadolu Tiyatrosu Oyun Yazma Yarışması Ödül Töreni”ne ve “Aydın Üstüntaş’ı 8. Anma Etkinliği”ne ev sahipliği yapacak.

Üstüntaş 

Ödülleri Belli Oldu

Aydın Üstüntaş Geleneksel Anadolu Tiyatrosu Oyun Yazma Yarışması Sonuçlandı.

OBKT Eski Genel Sanat Yönetmeni Aydın Üstüntaş’ın eşi Gülçin Üstüntaş’ın girişimleriyle bu yıl 8. si düzenlenen “Geleneksel Anadolu Tiyatrosu Oyun Yazma Yarışması”, 5 Mayıs 2014 tarihinde toplanan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme ile sona erdi.


Yazar-eleştirmen Prof.Dr. Sevda Şener, yazar-eleştirmen Gülşen Karakadıoğlu, yazar-eleştirmen Doç.Dr. Türel Ezici, eleştirmen Doç.Dr. Filiz Elmas, yazar-oyuncu-yönetmen Hülya Karakaş, yönetmen-oyuncu Murat Demirbaş, OBKT Genel Sanat Yönetmeni Ali Kemal Tandoğan’dan oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda, Harun Baran’ın yazdığı “Kadınlığın Sessiz Düeti” adlı oyun ödüle layık görüldü. 

Seçici kurul, Onur Bilen’in yazdığı “Yangınlar Denizi” ve Özlem Güven’in yazdığı “Yeter” adlı oyunları ise, övgüye değer buldu.

Yarışmanın ödül töreni ve Aydın Üstüntaş’ı anma etkinliği, 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 19.00’da OBKT Salonu’nda yapılacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde gerçekleştirilecek programda, Aydın Üstüntaş’ın yerel oyunlarından oluşan bir kolaj çalışma, meddah gösterisi yer alacak. 

“Sanata ve Sanatçıya Sahip Çıkıyoruz”

Kültür ve sanat faaliyetlerini önemsediklerini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak kültür, sanat ve sportif faaliyetleri önemsiyoruz. İlimizin bu yöndeki potansiyeli yüksek. Köklü bir kültür ve sanat gelenekleri olan bir şehiriz. Ülkemizde adından söz ettiren çok sayıda sanatçımız mevcut. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak kültüre, sanata ve sanatçıya sahip çıkacağız. Kültürümüzü, sanatımızı daha da geliştirmek için çaba sarf edeceğiz. OBKT’ye önemli hizmetleri olan Aydın Üstüntaş anısına düzenlenen ‘Geleneksel Anadolu Tiyatrosu Oyun Yazma Yarışması’, tiyatronun gelişimi adına önemli bir etkinlik. Biz de bu etkinliği üstlenerek, sanata ve sanatçımıza sahip çıkıyoruz” dedi.
 

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi