Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.8173
EURO
20.3445
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP Hukuku Yok Sayıyor
“Demokrasiyi kişi ve kurumlar , kendilerine göre tanımlayamazlar. Yani “çoğunluk” hakkı her istediğini yapabilmek değildir. AKP iktidarı şuan mecliste bulduğu çoğunluk ile her istediğini yapıyor. Bu hukuksuzluğa karşı gelerek karanlığa teslim olmayacağız
09 Kasım 2016 Çarşamba 22:48

Ordu Demokrasi Platformu (ORDEP) son günlerde yapılan operasyonları “freni patlamış kamyona” benzeterek, “korkmuyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

AKP Hukuku Yok Sayıyor

Ordu Demokrasi Platformu (ORDEP) adına açıklama yapan Haluk Türkmen, “Dergiler, gazeteler, televizyonlar kapatıldı; gazeteciler gözaltına alındı, tutuklandı. Aydınlar, yazarlar tutuklandı. Yetmedi milletvekilleri tutuklandı. Bu uygulamalar baskı ve şiddetin oranını artırarak diktatörlüğü inşa etmeye yöneliktir. Kişilerin, partilerin görüşlerine katılmayabilirsiniz. Seçilmişlerin ancak seçimlerle görevden alınması gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizin Ortadoğu bataklığına girmemesi, karanlığa teslim olmaması için mücadelemizi her gün daha fazla vererek büyüteceğiz” dedi. 

“AKP hukuku yok sayıyor” 

Türkmen son olarak açıklamasında şunları söyledi: “Demokrasiyi kişi ve kurumlar , kendilerine göre tanımlayamazlar. Yani “çoğunluk” hakkı her istediğini yapabilmek değildir. AKP iktidarı şuan mecliste bulduğu çoğunluk ile her istediğini yapıyor. Bu hukuksuzluğa karşı gelerek karanlığa teslim olmayacağız”

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi