Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
4,6043
EURO
5,3842
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrenciye Psikolojik Destek
Tıp Fakültesi Morfoloji binasında hizmet veren Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak Ordu Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencileri için hizmet veriyor.
18 Ocak 2017 Çarşamba 11:19

Ordu Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, çalışanlarının ve öğrencilerinin bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmak için çalışmalarına devam ediyor.

ODÜ’de Psikolojik Danışma Hizmeti Devam Ediyorodu-logo.jpg

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, Üniversitemiz öğrencileri ve çalışanları için karşılaştıkları kişisel ve ilişkisel sorunlar, kaygı, depresyon, aile ve sosyal ilişkiler, akademik ve iş performansı ile ilgili kaygılar, zorluklar, üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin yaşadığı uyum ve adaptasyon problemleri gibi konularla ilgili destek veriyor. Bu amaçla yürütülen faaliyetler çerçevesinde, öğrencilerin duygu ve düşüncelerinin davranış ve seçimler üzerindeki etkilerini derinlemesine anlamaya fırsat veren kişisel, sosyal ve akademik becerileri geliştirilerek karşılaştıkları zorlukların üstesinden daha kolay gelmesine olanak sağlamayı hedeflemektedir.  Bireysel psikolojik danışma hizmetlerinde kişinin ihtiyaçları ve tercihleri göz önünde bulundurularak, başvuran kişiye yönelik çözümlerin geliştirilmesinin yanı sıra öğrencilerin bireysel, sosyal, eğitimsel ve mesleki gelişimleri de önemsenmektedir. Psikolojik değerlendirme hizmetlerinde bilgilendirme ve bilinçlendirme yoluyla genel yaşam becerilerinin geliştirilmesine, sorunun yaşanmadan önce önlem alınabilmesine imkân sağlayan koruyucu ruh sağlığı hizmetleri verilmektedir.

Tıp Fakültesi Morfoloji binasında hizmet veren Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak Ordu Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencileri için hizmet veriyor.

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi