Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
7,3521
EURO
8,9384
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan
Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 11 ayın sultanı Ramazan ayının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınladı
23 Nisan 2020 Perşembe 20:37

Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 11 ayın sultanı Ramazan ayının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınladı

 

24064.

Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi:

11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayını değerli kılan nedenlerden birisi, kutsal kitabımız olan Kuran'ın bu ayda indirilmiş olması ve dinimizin temel ibadetlerinden olan orucun bu ay içinde tutulmasıdır. Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah'ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Bu ayı fırsat bilmeli, elden geldiği kadar ibadet edilmeli ve Allah’ü Teâlâ’nın razı olduğu işler yapılmalıdır.

Yüzyıllardır İslam ile yoğrulmuş bu topraklarda bizi biz yapan en güzel değerlerimiz ve geleneklerimiz bu mübarek ayda yenilenir, kuvvetlenir. Ancak şunları belirtmeliyim ki salgınla mücadele ettiğimiz bu günlerde geleneklerimizden bir süre uzak kalmamız hepimizin sağlığı için büyük önem arz etmektedir. Devletimizin aldığı tedbirlere uyduğunuz takdirde bu zorluğun da üstesinden birlikte geleceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle saygıdeğer Ordulu hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni eder, sağlık ve afiyet içinde Ramazan Bayramı’na erişmemizi Yüce Allah’tan niyaz ederim.

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi