Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.5425
EURO
18.2255
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güler:Anneler Günü Kutlu Olsun
Ordu Büyükşehir belediye başkanı Mehmet hilmi Güler, yaptığı yazılı açıklamada bu pazar kutlanacak olan Anneler Günü tüm annelerin hayırlı olmasını diledi
08 Mayıs 2020 Cuma 20:56

Güler: Anneler Günü Kutlu Olsun
 

24066
 

“ANNELER, DÜNYANIN EN DEĞERLİ VE KUTSAL VARLIKLARIDIR”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler 10 Mayıs Pazar Günü kutlanacak olan “Anneler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Mesajında, annelerin ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek büyük fedakârlıklar sergilediklerini söyleyen Başkan Güler, “Annelerin mutluluğu, evlatlarının ve toplumun mutluluğudur. Başımızın tacı annelerimize bu özel günde selam ve sevgilerimi iletiyorum” dedi.

 

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

Annelik karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur.

Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz; ilk öğretmenimiz, hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir.

 

Annelerin mutluluğu, evlatlarının ve toplumun mutluluğudur. Dünyada anne sevgisinin yerini dolduracak başka bir sevgi yoktur. Çünkü onlar dünyanın en değerli ve kutsal varlıkları oldukları gibi, onlara layık evlat olmak da bizlerin yerine getireceği en önemli görevdir.

 

Birçok anne bu mutlu günde belki de evlatlarını bağrına basamayacak, onları kucaklayamayacak ve bunun hüznünü derinden yaşayacak. Başta yüreği yaralı, üzerine titrediği ve gözü gibi baktığı evlatlarını kutsal vatanımız için toprağa veren tüm şehit annelerimiz olmak üzere, yaşanan salgın nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uzakta olan evlatları ile kucaklaşamayan, sağlık personeli olarak çocuklarının ve ailesinin karşı karşıya olduğu riskleri düşünerek kendini izole eden tüm annelerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. 

Türlü fedakârlıklara ve zorluklara sabırla göğüs gererek, tüm benliğini ortaya koyan annelerimize ne kadar şükranlarımızı ifade etsek yeterli değildir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, başımızın tacı annelerimize selam ve sevgilerimi iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi