Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
7,8369
EURO
9,4474
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlk Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlk Günü Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıl dönümünde, darbe girişimini engelleyerek milletimize yaşatılmak istenen bu karanlık geceyi, aydınlık bir sabaha çeviren tüm şehitlerimize Allah’tan r
13 Temmuz 2020 Pazartesi 12:01

BAŞKAN GÜLER, “15 TEMMUZ GECESİ BÜYÜK BİR TÜRKİYE VARDI”


24130

BAŞKAN GÜLER, “15 TEMMUZ GECESİ BÜYÜK BİR TÜRKİYE VARDI”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Güler mesajında Demokrasinin asıl sahibinin halkın olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o geceyi unutmayacak; birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de taviz vermeyeceğiz”dedi.

Başkan Güler, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Bundan dört yıl önce vatan hainleri tarafından milletimizin birlik ve beraberliğine, devletimizin yönetimine kast edilen bir saldırı ile karşı karşıya kaldık. Aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyenler, milletimizin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr milletimizedoğrultmuşlardı. Ancak halkımızdarbe girişimini sokakları, meydanları doldurarak ve hattaölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. 15 Temmuz gecesi meydanlarda tüm fertleriyle iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük bir Türkiye vardı. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla aziz ve fedakâr halkımız göğsünü tank ve silahlara siper ederek, milletimize el uzatan hainlere gerekli dersi vermiştir.

Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağını, vatanımız söz konusuysa millet olarak tek vücut olduğumuzu 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya duyurduk. Türkiye'nin o gece verdiği birlik, beraberlik ve dayanışma sınavı, gelecek nesillere taşınacak en güzel hediyedir. 

Demokrasinin asıl sahibinin halkın olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o geceyi unutmayacak; birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de taviz vermeyeceğiz.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıl dönümünde, darbe girişimini engelleyerek milletimize yaşatılmak istenen bu karanlık geceyi, aydınlık bir sabaha çeviren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize ve aziz milletimize şükranlarımı sunarım. 

Vatan Milletin, İrade Milletin!