Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.0361
EURO
18.2116
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN TÖREN’DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI
"Milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin kuruluşunun 101. yılını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla tebrik ediyorum.
22 Nisan 2021 Perşembe 14:06

 

24371BAŞKAN TÖREN’DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin maziden atiye uzanan şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Tören mesajında şu ifadelere yer verdi: 
"Milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin kuruluşunun 101. yılını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla tebrik ediyorum. 
Vatanımızın işgal edildiği, milletimizin özgürlüğüne ve geleceğine kastedildiği en zor dönemde açılan Büyük Millet Meclisimiz, İstiklal ve istikbal mücadelemizin öncüsü olmuştur. 2437423 Nisan 1920, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk milleti adına Türkiye'nin kuruluşunu ilan eden Türkiye Büyük Millet Meclisi 101 yıldır olduğu gibi ilelebet milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın tecelligahı olmaya devam edecektir. 23 Nisan 1920 ruhu, İstiklal azmimiz ve kararlılığımız, zaferlerle dolu tarihimizden aldığımız güç, birlik ve beraberliğimize olan sarsılmaz inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir. 
Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayram 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'dır. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklara olan inancı ve güveninin bir sembolüdür. Ülkemiz, milletimizin yarınları ve umudu olan çocuklarımızın omuzlarında yükselmeye devam edecektir. 
"Çocuk dostu Altınordu" şiarıyla sürdürdüğümüz çalışmalarla, çocuklarımıza yaşanabilir,
rekabet eden şehirlerle yarışan marka ve model bir şehir, güçlü ve müreffeh bir ülke bırakabilmek için canla başla çalışıyor, yarınların şehrini inşa ediyoruz. Şehrimiz için geleceğimiz olan çocuklarımız için bu şehirde yapacak daha çok işimiz var. Çocuk gülerse dünya güler inancıyla her alanda çocuklarımıza destek olmaya onların hayat yolculuklarının her aşamasında yanlarında olmaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki, gücünü medeniyet değerlerimizden alan, aklı hür vicdanı hür irfanı hür nesillerle milletimiz kutlu yürüyüşüne kararlılıkla devam edecektir. Pandemi gölgesinde kutlayacağımız 23 Nisan sevinci ve gururunu yine pandemi tedbirleri hassasiyeti ile gerçekleştireceğimiz etkinliklerle şehrimizde yaşatacağız. 
Bu vesileyle, İstiklal savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle saygıyla yad ediyorum.
Umudumuz ve yarınlarımız olan sevgili çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum."
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi