Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
15.9235
EURO
17.0203
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Güler mesajında, yokluk içindeki bir milletin ordusuyla bütünleşerek tarih yazdığını s
27 Ağustos 2021 Cuma 21:39

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

24442

BAŞKAN GÜLER’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER:

“30 AĞUSTOS ZAFERİ, YOK EDİLMEK İSTENEN BİR MİLLETİN YEDİNEN DOĞUŞUDUR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “30 Ağustos Zaferi; yok edilmek istenen bir milletin yeniden doğuşunun en önemli göstergesidir” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Güler mesajında, yokluk içindeki bir milletin ordusuyla bütünleşerek tarih yazdığını söyledi. 

Başkan Güler mesajında şu ifadelere verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olduğunun ve Türk milletinin esarete asla boyun eğmeyeceğinin ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin ordusuyla bütünleştiği ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda ettiği bir mücadelenin sonucudur.

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Büyük Zafer'in 99. Yıl dönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.   

Bu zafer, yok edilmek istenen bir milletin yeniden doğuşunun en önemli göstergesidir. 

Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos’un arkasında da canlarını feda eden kahramanlarımız vardır. 

Cumhuriyetimizin kuruluşunu hazırlayan, Millî Mücadeleyi zaferle taçlandıran, milletimize özgürlük kazandıran, bayrağımızın onurla dalgalandığı vatan topraklarını bizlere bırakan kahramanlarımızla ne kadar gurur duysak azdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde milletçe kazanılan zaferlerle bize emanet edilen bu vatana gözümüz gibi bakmak ve daha ileriye taşımak hepimizin en önemli sorumluluğudur. 

Aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idrakinde, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi