Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.5761
EURO
18.3629
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Perşembenin saray ve Şenyurt mahalleleri içme suyuna karşı kavuşuyor
Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinde yıllardır yaşanan içme suyu hattında önemli bir mesafeyi geride bıraktık. Toplamda 8.702 metre uzunluğundaki içme suyu boru hattının 4.400 metresi tamamlandı.
22 Nisan 2022 Cuma 16:36

Perşembenin  Saray ve Şenyurt  mahalleleri

içme suyuna karşı kavuşuyor

https://www.youtube.com/watch?v=EltpbucMp-Q

 

24579

OSKİ TEMPO ARTTIRDI

 

İlçelerde yatırım seferberliğini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ)  Genel Müdürlüğü, Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinde yıllardır devam eden içme suyu problemine neşter vurdu.

 

 

Kentin her noktasına hizmet götürmek için gece-gündüz çalışan OSKİ, kırsal mahallelerin yıllardır kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyor. Bu kapsamda yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinin içme suyu sorunları çözüme kavuşturmak için çalışmalara başladı.

 

 

Bu zamana kadar iki mahallede yaşanan içme suyu hattı sorunlarının lokal müdahalelerle çözüldüğünü ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları iki mahallemizde 8.702 metre uzunluğundaki içme suyu boru hattının 4.400 metresi son teknolojiye göre yenilendi. Kalan bölümler ise kısa süre içinde tamamlanacak” dedi.

 

 

OSKİ GENEL MÜDÜRÜ MURAT US: “YILLARDIR BEKLENEN ÇALIŞMAYI KISA SÜRE İÇİNDE BİTİRECEĞİZ”

 

 

19 ilçede çalışmaların son sürat devam ettiğini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Perşembe ilçesinde sürdürülen çalışmaların kısa süre içinde tamamlanacağını belirtti.

 

Saray ve Şenyurt Mahallelerinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Us, şu ifadelere yer verdi:

“OSKİ Genel Müdürlüğü olarak ilçelerimizde sürdürdüğümüz yatırım çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinde yıllardır yaşanan içme suyu hattında önemli bir mesafeyi geride bıraktık. Toplamda 8.702 metre uzunluğundaki içme suyu boru hattının 4.400 metresi tamamlandı. Çalışmalar kapsamında iki mahallemizde 1 adet 100 m3’lük içme suyu deposunun betonarme çalışması tamamlanırken, 2 adet maslak ve 1 adet su alma yapısının çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda başladığımız bu çalışmalar sonunda iki  mahallelerimizin yıllardır özlemini çektiği temiz içme suyu problemini de ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi