UMUTSUZLUK NEDİR BİLİR MİSİN MÜLAYİM?
Ne içelim mesela sizin kafaya gelmek için? Nasıl başarırız ‘Bu ülke nasıl düze çıkar?’ diye düşünmeden yaşamayı? Anlat bize Mülayim.. Anlat yoksa yiyiyorum kafayı..

UMUTSUZLUK NEDİR BİLİR MİSİN MÜLAYİM?

24075

Dr Deniz ARSLAN
 
İzninle cevabını merak ettiğim bir kaç soru soracağım Mülayim.
Mesela Umutsuzluk nedir bilir misin Mülayim?
 
Annesinin altında süt emen bir sıpayı kangal köpeklerine parçalatan bir insan yavrusunu görmektir mesela.
Ya da ölmüş bir insanın mezarı başında gece yarısı ellerinde bayraklar ile toplanan, ‘Polis buradan gittiğinde onu çıkarıp yakacağız, bu mezarda onu istemiyoruz’ diyen bir kalabalığı görmektir belki de..
 
Umutsuzluk zengin çocukları karşısında ellerinde numaralarla teşhis edilmeyi bekleyen Polislerin Nusaybin’de özürlü bir çocuğu döverken görmek olabilir mi?
Ya da yazdığın iki satırı bile anlamayan insanların ne kadar çok olduğunu görmek mesela?
 
Umutsuzluk nedir Mülayim?
 
Daha önce ‘Dini vecibelerimi yerine getirmek istiyorum’  diye ağlayan başörtülü bacıların bugün ’15 Temmuzda yeterince adam öldüremedik. Elimde listeler var’ demesi midir?
Her muhalifin Emniyet, İçişleri Bakanı, Adalet bakanlığı gibi bakanlıklar etiketlenerek soruşturmalar ve davalarla korkutulması da buna girer mi?
‘Yanlış yapıyorsunuz’ diyen herkesin ‘Sen vatan haini misin? Fetöcü, Metöcü, Totocu diye etiketlenmesi mi yoksa?
 
Umutsuzluğu nasıl anlatırsın bilmeyene Mülayim?
 
20 yıldır ülkeyi yönetmelerine rağmen hala bir soruna çözüm üretemedikleri gibi, sürekli sanal düşmanlarla, hayali senaryolarla propaganda yapanları göstererek mi?
Ya da bizden çok geriden gelen ülkelerin bugün bizden iki kat zengin olduğunu, kendimizin 20 yıl önceki hali ile devam ettiğini anlatarak mı?
Bozulan eğitim sistemini, Müteahitlere kiralanan hastaneleri, havaalanlarını, otoyolları, fabrikaları ya da ithal edilen patatesleri, samanları..
 
Umutsuzluktan nasıl kurtuluruz  Mülayim?
 
‘Maşallah böyüyoruz’, ‘Dünya bizi kıskanıyor’ ‘Neredeeen nereye geldik’ ‘Eskiden bunlar var mıydı?’ diye kendi kendimize kaç defa tekrar edersek mutlu oluruz?
Ne içelim mesela sizin kafaya gelmek için?
Nasıl başarırız ‘Bu ülke nasıl düze çıkar?’ diye düşünmeden yaşamayı?
Anlat bize Mülayim..
Anlat  yoksa yiyiyorum kafayı..
 
Dr. Deniz Arslan

 

http://www.ordukentgazetesi.com/ sitesinden 28.02.2021 tarihinde yazdırılmıştır.