Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
19.0357
EURO
20.5495
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İZLİYORUM
Çocuk ve veli arasında olmayı kimsede fazla istemez. Ama geçekte ortada. Ordu ilinde yavaş yavaş biten, yetişmeyen bir meyve var. Oda sporcu. Ağaçları kurumak üzere. İyi bahçıvanlarda olmayınca etrafta, az sayıdakiler ile de iş buraya kadar. Zayıf takı
19 Ocak 2014 Pazar 10:49
İZLİYORUM
 
Mustafa KÖKSAL
 
Sokaklarda, mahalle aralarında, kötü arsalarda, okul önlerinde, tribünde, duru gölde idmanlarda. Yüzlerce sporcu var, futbolcu yok. Anlamsız bir yer çekimimi oldu da bizim mi haberimiz yok, gece sporcuları uzaydan gelenler aldı da orada mı birikim içindeler?
 
Aklın işi değil.
 
Bu kadar mı boş bahçe olur. Çerezlik olsa da sporcu olmaz. İyi kalite bir isim olmaz. Çalıştığının ne olduğunun farkında olmaz. Hepsimi büyükleri gibi akranları gibi kutu peşindeler. Bu kadarı da çok fazla, inanılmaz bir kara delik bu sporcuları aldı ve hepsini mi aşağıdaki başka dünyalara attı?
 
Deli gibi bir cümle kurmuş olsam da, saçmalasam da kafamdaki soruların; her mahallede , okul bahçelerinde yada sahadaki gençlerde bulunacağı da yok. Herkes bir şeyin peşinde, çalışmada, idmanlarda ama sahadaki futbol değil…
 
Bambaşka orta oyunu.
 
Menajerler, spor adamları, antrenörler bile bu kadar tarlanın boş olduğu hasat ın azlığı ve kalite eksikliğini ilk kez değil on yıldır çok kez yaşamışlardır. Yoksa, kuraksa tarla, bahçe, arsa oradan su fazla çıkmaz. Falancı takımda şu var orada bu var, var olmayı sağlamaz. Kocaman Ordu ilinde üç beş isimle futbolun kurtuluşu olmaz.
 
Derim hep, herkesin Ordu spor alt yapısına doğru koşarak gelmeleri de, amatörlere vurulan ve onları gün geçtikçe güçsüzleştiren etkendir. İlla da Ordu spor niye bile deme şansımız yok.
 
Çocuk ve veli arasında olmayı kimsede fazla istemez. Ama geçekte ortada. Ordu ilinde yavaş yavaş biten, yetişmeyen bir meyve var. Oda sporcu. Ağaçları kurumak üzere.
 
İyi bahçıvanlarda olmayınca etrafta, az sayıdakiler ile de iş buraya kadar. Zayıf takımlar, kötüden öte oyuncular oldukca, kimsenin yapacagı hokus pokusta işe yaramaz…
 
Zor…..
 
İzlesek ne olacak ki. İzlenen yerler bomboş.
serenatti@hotmail.com
ali taç
Eeee gerçeği sizinde ,içinizde bulunduğunuz zihniyette, gördüyse ki ,görmüşsünüz .Her kese geçmiş olsun. Hocam Orduspor[altyapısı] Elit lige girmediği müddetçe bu iş olmaz vede olamaz.Kısacası ordudan futbolcu çıkmaz. Dolayısı ile orduda günümüzde olduğu gibi futbolu bitiren zihniyet olursunuz vede böyle anılırsınız.Ben hep ne dedim, bu gidişle orduda, futbola zarar veriyorsunuz dedim. Maalesef işi gale almadınız, şimdi vay şöyle vay böyle dersiniz.Ben ve benim gibi düşünenler gün gelecek bu tablonun hesabı size soracak .Uzun lafın kısası hocam sporun içinde değil, kenarında yerinizi alınız. Yarından tezi yok eşofman takımınızı alınız sahilde sağlıklı yaşam yürüyüşü yapınız .Bu davranışınız ,hem sağlığınız ,hemde ordu futbolu için çok iyi olur.
20 Ocak 2014 Pazartesi 09:28
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi